Türk Kahvesi Telvesini Kullanabileceğiniz 7 Faydalı Öneri

Türk Kahvesi Telvesini Kullanabileceğiniz 7 Faydalı Öneri

Türk kahvesi birçoğumuzun vazgeçilmezidir. Hele sabah kahvesinin keyfine doyum olmaz. Telvesi bile aşağıdaki örneklerde belirttiğim gibi birçok şeye deva oluyor.

1. Ahşap mobilyalarınızı korur

telve

Kahve sayesinde, özellikle ahşap mobilyaları daha uzun süre ve iyi koşullarda koruyabilirsiniz. Çekilmiş kahve çekirdekleri veya telvesiyle ahşap mobilyanızın yüzeyini bir bez yardımıyla iyice ovalayın. Mobilyanız yeni alınmış gibi ışıl ışıl olacaktır.

2. Odanızı mis gibi kokutur

kahve5

Bir poşetin veya delikli bir bezin içine kahve telvesi veya çekirdeklerini koyup, bu karışımı havasını değiştirmek istediğiniz odaya bırakmanız yeterlidir. Ayrıca; kahveye, aromatik yağlar veya meyve kabuğu rendelerini de ekleyip, güzel ve doğal kokular elde edebilirsiniz.

3. Gübre olarak kullanılır

kahve-telvesinin-inanilmaz-faydalari3

Kahve telvelerini bitkiler için gübre olarak kullanabiliriz. Ya da çiçeklerinizin dibine dökebilirsiniz. Kahve telvesi sayesinde fidelerinize nitrojen desteği sağlamış olursunuz. Telvenin böcek ve salyangozları uzak tuttuğunu da ekleyelim.

4. Topuk ve dirseklerdeki sert tabakadan kurtarır

türk kahvesi telvesi

Topuk ve dirseklerinizdeki sert tabakadan kurtulmak için Türk kahvesi telvesini kullanın. Ayaklarınızı sıcak suda 15 dakika beklettikten sonra Türk kahvesi telvesiyle masaj yaparak iyice ovun ve ılık suyla durulayın. Ayaklarınızın yumuşacık ve yenilenmiş olduğunu göreceksiniz!

5. İnatçı göbek yağlarının erimesine yardımcı olur

exfloiate-turkish

Biz kadınların çoğunlukla şikayetçi olduğumuz erimeyen göbek sorununa karşı, kahve telvesinin süper bir güçle bu duruma yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz?
Göbeğinize yetecek miktarda Türk kahvesi telvesini biriktirin ve biraz zeytinyağı ekleyip karıştırın. Göbeğinize karışımı yedirerek sürün ve streç filmle sıkıca sarın. İki saat bekletip ılık suyla durulayın.

6. Ellerinizi yumuşatır

kahve telvesi elleri yumuşatır

Kahve bahane, sohbet şahane derken telve de şahane olmaya başladı değil mi?
Türk kahvesi telvesini ellerinize masaj yaparak iyice yedirin ve beş dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Ellerinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

7. Selülitlerden kurtarır

8

“Hadi canım o kadar da değil” dediğinizi duyar gibiyim. Ama inanın bu bir gerçek ve uygulaması da bir o kadar kolay.
Birkaç fincan Türk kahvesi telvesini biriktirin ve banyoda duşa girmeden önce selülit olan bölgelere sürün ve kese yardımıyla ovun. Sonrasında duşa girip ılık suyla durulayın. İşte bu kadar basit..

8. Siyah noktalara savaş açar

1

Türk kahvenizi içtikten sonra, telvesini siyah nokta olan bölgelerinize masaj yaparak yedirin ve on dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.
Ayrıca; tüm yüzünüze uygulayarak peeling etkisi yaratabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz