Sağlıklı Yaşama Yardımcı 11 Doğal İlaç

Sağlıklı Yaşama Yardımcı 11 Doğal İlaç

Sağlık her zaman için hepimizin tek önceliği olmuştur. Peki sağlığımıza gereken özeni gösteriyor muyuz?

Sağlıklı kalabilmek, ancak sağlıklı beslenmeyle mümkün. Bunun için de vücudumuza faydalı olan içerisinde vitamin, mineral ve enzimlerin bulunduğu doğal bitkiler, taze meyve ve sebzeler yemeliyiz.

Ben de burada yola çıkarak sağlıklı kalmanıza yardımcı olabilecek 11 doğal ilaç öneriyorum;

1. Soğuk Algınlığına Karşı;

Hastaysanız eğer iyileşmek için sıcak su dolu bir fincana 1 yemek kaşığı meyveleriyle birlikte koyun karıştırın ve için. Hasta değilseniz yine için, bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir. Kış aylarında mutlaka buzdolabınızda bulundurun. Pişman olmazsınız..!

Bu özel içeceğin Tarifi burada.

2. Portakal Kabuğunun Saymakla Bitmeyen Faydaları;

Portakal kabuğunda bulunan C vitamini oranı meyvesine göre daha fazladır. Sadece C vitamini bakımından değil aynı zamanda da B vitamini, potasyum, kalsiyum, magnezyum da içeriyor.
Yapılan bir çalışmada haftada bir çay kasığı kadar portakal kabuğu yemenin deri kanseri riskini yüzde 30 azalttığı görülmüş.
Peki nasıl tüketilmeli? Tarifi burada.

3. Ev Yapımı Salep;

Salep, içinizi ısıtırken zihninizi açar ve size ihtiyacınız olan enerjiyi verir.
Ayrıca; bronşit ve öksürük gibi rahatsızlıklara iyi geliyor, göğsü yumuşatıyor, iştah açıyor ve zihni güçlendiriyor. Kalbi kuvvetlendirdiği gibi mideyi de rahatlatıyor. Bağırsak düzenleyici ve tedavi edici özelliklere de sahip.
Salep tozu olmadan tamamen ev yapımı içeceğinizin Tarifi burada.

4. Ballı Suyun Mucizevi Faydaları;

Bir bardak ılık suyun faydasını veya cildiniz için balın ne kadar yararlı olduğunu duymuş olabilirsiniz. Peki, ballı suyun bir arada ne kadar etkili olduğunu biliyor musunuz?
Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, yorgunluğu alıyor, enerjiyi yükseltiyor, öksürüğü kesiyor..
Ayrıntılar ve önemli noktalara buradan ulaşabilirsiniz.

5. Öksürüğü Doğal Yollarla Geçirebileceğiniz İçecekler;

Hastalıktan sonra sizi rahatsız eden, bazen de gıcık olarak gelen öksürüğü geçirebileceğiniz doğal yolları tarifleriyle birlikte anlatan içeriğime buradan ulaşabilirsiniz.

6. Kuru Soğanın Sağlığımıza Etkisi;

Bir adet soğanı soymadan evinizin çevresinde bir yerlere yerleştirin. Çünkü soğan, grip bakterisini içine çekme özelliğine sahip. Ne kaybedersiniz ki?
Soğanın faydalarıyla ilgili içeriğime buradan ulaşabilirsiniz.

7. Sağlık Bombası Tavuk Suyu Çorbası;

Kereviz sapları işin içine girdiği zaman, mükemmel bir sağlık ve lezzet bombası çıkıyor ortaya. Bu çorbayı yapmak için hasta olmayı beklemeyin. Tarifi burada.

8. Limon Kabuğunun Sağlığımıza Faydaları;

Limonun suyunu aldıktan sonra kabuğunu çöpe atmadan değerlendirmek gerekiyor. Çünkü, limon kabuğu içerdiği yüksek C vitamini sayesinde bir çok hastalığa karşı vücudu korumaktadır.
Limon kabuğu nasıl kullanılır? Buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

9. Gribe Elveda İçeceği;

Gribin salgın halde ortalıkta gezdiği şu günlerde, bağışıklığımızı güçlendirecek ve hastalıkları önleyebilecek gıdalar almamız gerekiyor. Bu yüzden sağlık için destekleyici bir içecek hazırladım. Sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı alınması çok faydalı olacaktır. Tarifi için buraya tıklayınız!

10. Keçiboynuzunun Faydaları;

Keçiboynuzu faydaları denince akla ilk olarak keçiboynuzu pekmezi gelse de aslında çayının da olumlu etkileri saymakla bitmiyor.
İksir gibi Keçiboynuzu çayının tarifi için buraya tıklayınız.

11. Yorgunluk Atan ve Canlandıran İçecekler;

Bedenen ve ruhen yaşanan yorgunlukların zaman içerisinde bazı hastalıklara davetiye çıkardığını unutmamak gerekiyor. Bu sebeple sizler için hazırladığım bedeninize ve ruhunuza iyi gelebilecek içecek tariflerim burada.

2 Comments

  1. insanları doğal ve organik beslenmeye ne kadar yöneltebilirsek o kadar iyi. özellikle kış mevsiminde tüketilen tavuk suyu çorbası, adeta kendi başına bir iksir olan keçiboynuzu ve sayfalara sığmayan doğal besinler; sağlığımızın dostu, hastalıkların da düşmanıdır. elinize sağlık sayfa için.

Bir Yorum Yaz