Pozitif Enerji Veren 5 Mucizevi Bitki

Pozitif Enerji Veren 5 Mucizevi Bitki

Daha çok evde, ofiste ve bir çok başka mekanda dekorasyon olarak da kullanılan bitkiler, taze kokuları ve doğal dokunuşları sayesinde de pozitif enerji akışına yardımcı olduklarına inanılır.

Ayrıca; negatif enerjilere set koydukları da bilinmektedir.

Uzmanlara göre bazı bitkiler pozitif enerji sağlar ve diğerlerine göre daha iyi hissetmemize yardımcı olurlar.

Biberiye

biberiye

Antik çağlardan beri kullanılan biberiye, şifalı özellikleri sayesinde bir çok şekilde kullanılmaktadır. Bu bitki ciddi anlamda sevgi ve mutluluk getirmesiyle bilinmektedir. Evde ya da giysilerin arasında bulunduracağınız br kaç dal taze biberiye yetiştirici, stres giderici ve antidepresan görevi görür. Ayrıca; uyanıklığı arttırır ve hafızayı güçlendirir.

Nane

nane

Bir çok tıbbi özelliği olan ve bunlardan her zaman yararlanabileceğimiz bir bitki olan naneyi evde bulundurmak sağlık açısından çok faydalıdır. Bununla birlikte her yerde pozitif titreşimler oluşturmasıyla bilinir. Bu nedenle de nanenin negatif titreşimleri uzaklaştırdığı ve uykusuzluğa iyi geldiği söyleniyor. Bir başka özelliği ise ev içindeki iletişimin artmasına yardımcı olmasıdır.

Dağ Kekiği

dağ kekiği

Antik çağlardan beri havadaki olumsuz titreşimleri kovmak için kullanılan bir bitki olan dağ kekiği, aynı zamanda temizleyicidir. Negatif enerji ile savaşır, kabuslara karşı koruma sağlar ve öz güveni geliştirir. Bu sebeple eviniz ve evde yaşayanlar için bir köşede dağ kekiği bulundurmanız koruma sağlayacaktır.

Kasımpatı

kasımpatı

Kasımpatı, güzelliği ve evlere refah getirmesiyle bilinmektedir. Mutluluk ve iyi hissetmeyi desteklediği gibi rahatlık dolu bir yaşam getirir. Bu yüzden gerginlik veya tartışmanın olduğu yerlerde kasımpatı bulundurulması öneriliyor.

Aloe Vera

aloe vera

Aloe vera bitkisi kötü şansa ve kıskançlığa neden olan kötü titreşimlere karşı savaşan en güçlü bitki olduğu söylenmektedir. Aynı zamanda evinizin neresinde olursa olsun ferahlık ve pozitif enerji sağladığı bilinmektedir. Bir çok insan aloe vera bitkisinin iyi şans getirdiği için hayati önem taşıdığına inanır. Bu bitkide negatif enerjiyi çekerek koruma sağladığı için sararma görülebilir.


Çok Ferah Bir Bonus;

çilekli limonata tarifi

İçinizi Ferahlatan Çilekli Limonata Tarifi Burada


 

Bir Yorum Yaz