Makarnaya Hayat Veren 5 Çeşit Sos

Makarnaya Hayat Veren 5 Çeşit Sos

Makarnaya hayat veren bu soslarla makarna yemekten korkmayın. Eşimin yemek notlarını karıştırırken makarnaya hayat veren bu soslar gözüme çarptı. Sizlerle paylaşmak istedim.

Çünkü makarnanız bu soslar sayesinde o kadar doyurucu olacak ki, başka yemekler aramayacaksınız. Bu 5 çeşit sos tarifiyle makarna yemenin zevkini bir kez daha yaşayacağınıza emin olun.

1. Bolonez Sos

Makarnanın tam anlamıyla kişilik kazandığı en sevilen sos tarifi bolonez makarna sosu bence. Çünkü içinde kıyma olduğu sürece domatesin ve baharatların lezzetiyle birleşip harika bir tat ortaya çıkarıyor. Yapılışı kolay belki ama kısık ateşte ağır ağır pişmesinden dolayı belki biraz fazla zamana ihtiyacınız olacak.

Tarifi burada

2. Domates Sos

Bu sağlık deposu sos makarnanıza hayat verecek. İçinde neler yok ki..!

Makarna yapacaksanız eğer dışarıdan hazır sosları almanıza hiç gerek yok. Yapımı oldukça kolay ve lezzeti on numara bir domatesli sos tarifi veriyorum.

Tarifi burada

3. Milanez Sos

Özellikle mantarlı sosları sevenlerin milanez makarna sosunu çok seveceğini düşünüyorum. Milanez makarna sosu ile tek başına bir makarna ziyafeti çekmek işten bile değil.

Tarifi burada

4. Napoliten Sos

Her evde rahatlıkla bulunabilecek malzemelerle hazırlanabilen çok lezzetli bir sos. Bu sos için her türlü makarna ile yapabilirsiniz demeyeceğim maalesef, çünkü napoliten makarna sosu kesinlikle spagetti makarna ile yapılmalı.

Tarifi burada

5. Vinegret Sos

Makarna sosu olur da makarna salatası sosu olmaz mı? Bu tarif eşimin özel tarifleri arasındaydı, denediğimde tadına doyamadım doğrusu. Vinegret makarna salatası sosu ister yemek sofranıza isterseniz de çay sofranıza yakışacak harika bir tariftir. Ayrıca artan makarnanızı da bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Tarifi burada

Bir Yorum Yaz