Boğaz Ağrısına İyi Gelen Doğal Çözüm

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Doğal Çözüm

Boğaz ağrısına iyi gelen doğal bir çözümüm var. Boğaz ağrısı genelde grip öncesi başlar ve çok canımızı sıkar, çünkü bir şekilde üşüttüğümüzü ve gribal bir durumun başlamakta olduğunu anlarız.

 

Bilgi: Karabiberin yemeklere kattığı harika lezzet dışında içerdiği bol miktarda farklı vitamin ve minerallerle sağlık açısından birçok fayda sağlamaktadır. Zencefilin ilaç sektöründe kullanılmasının yanı sıra, hastalıklar esnasında kısa zamanda sonuçlar alabilmek için alternatif tıp tarafından da kullanılmaktadır. İçerdiği zengin vitamin ve besinler yardımıyla hastalıklarla mücadele ve korunma için de önemli bir bitkidir.

Boğaz ağrısıyla karşı karşıya kalınca, hemen ilaçlara başvurmamamız gerektiğini düşünüyorum. Bu sebeple kendim de hep uyguladığım bir doğal çözüm sunmak istedim size.

 

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1/2 çay kaşığı (silme) toz karabiber
  • 1/2 çay kaşığı (silme) toz zencefil

Hazırlanışı

  1. Küçük bir kaseye önce balı, sonra karabiber ve zencefili koyup iyice homojen bir kıvam alana kadar bir kaşık yardımıyla karıştırın.
  2. Boğaz ağrınız geçene kadar sabah-akşam bir tatlı kaşığı direk yutun. Yuttuktan sonra 10-15 dakika bir şey yiyip içmeyin.

 

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Doğal Çözüm

NOT: Boğaz ağrınız geçene kadar tarifi her gün taze olarak yapıp tüketmenizi tavsiye ederim.


Öksürüğü Kesen 6 Doğal Yöntemden Bahsetmek İstiyorum;

Hani hastalıktan sonra sizi rahatsız eden, bazen de gıcık olarak gelen öksürük var ya işte bu durumu geçirebileceğiniz doğal yollar da var. Burada hepsini sırasıyla paylaşıyorum. Not almanızda fayda var.

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Doğal Çözüm


!!! Bu doğal yöntemleri, hastalık başlangıcında uygularsanız eğer ilerlemenin önüne geçebilirsiniz. Fakat hastalığınız süreklilik kazanmışsa ve bir türlü düzelemiyorsanız mutlaka doktora başvurmalısınız.


 

Bir Yorum Yaz