Ballı Su İçmeniz İçin 8 Neden

Ballı Su İçmeniz İçin 8 Neden

Bir bardak ılık suyun faydasını veya cildiniz için balın ne kadar yararlı olduğunu duymuş olabilirsiniz. Peki, ballı suyun bir arada ne kadar etkili olduğunu biliyor musunuz?

1. Çoğunuz balın faydalarına ve güzellikte kullanımına alışkınsınızdır; 

Bal çok sağlıklı bir besindir, içerdiği maddeler hastalıklara karşı savaşmanızı, sağlığınızı daha iyi hale getirmenizi sağlar. Suyla karıştırıldığında ve düzenli tüketildiğinde etkileri daha güçlü bir hale geliyor.

2. Kilolarınızı Eritir!

Ballı su içmek kilo vermenize yardım eder. Balın içindeki şeker, sağlıklı kalori kaynağı olan doğal şekerdir. Şekerli meşrubatlara karşı duyduğunuz istekle savaşmada önemlidir. Gazoz gibi şekerli içecekler boş kaloriyle doludur. Bunları azaltarak ve ballı suyu tercih ederek kalori alımınızı da azaltırsınız ve kilo verirsiniz.

3. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir!

Balın içindeki anti bakteriyel ve antibiyotik içerikler nezle ve gribe sebep olan bakteri ve virüslerin vücuttan savuşturulmasına yardımcı olur. Aç karnına ballı su içmek, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için harika bir yöntemdir ve bütün hastalıklara karşı faydalıdır. İçerisinde bir çok vitamini barındıran, sağlık için destekleyici bir içecek tarifi için BURAYA tıklayınız.

4. Yorgunluğa Karşı Savaşır!

Suyu bal ile karıştırıp içmek yorgunluk ve halsizlik semptomlarıyla savaşmaya yardımcı olur. Suyun içinde çözülmüş bal, vücuda canlılık ve dirilik verir, beynin çalışmasını arttırır ve bizi hareketli tutar.

5. Enerjinizi Yükseltir!

Ballı su aynı zamanda enerjiyi yükseltme özelliğine de sahiptir ve bu sebepten fiziksel performansını arttırmak isteyenlere yardımcı olacaktır. Piyasada birçok enerji içeceği olmasına rağmen, bu içecekler vücuda zararlı maddeler içermektedir ve bu da sağlığınızı etkileyebilir. Doğal enerji kaynağı olmasından ötürü ve diğer önemli besin değerlerinden dolayı ballı su çok daha iyi bir seçenektir.

6. Boğaz Ağrısını Hafifletir ve Öksürüğü Keser

Ballı ılık su boğazdaki ağrıyı ve tahrişi azaltmaya yardımcıdır. Ilık su boğazınızı yumuşatırken bal da boğazınızın ince bir tabakayla örtülmesini sağlar. Bu yumuşatıcı etki öksürüğü de azaltmaya yardım eder.

7. Vücudunuzun Toksinlerden Arındırır!

Ballı su vücudunuzun toksinlerden arınmasına yardım eder. Düzenli olarak içtiğinizde hastalığa yol açan toksinlerden kurtulursunuz. Bu karışıma limon eklerseniz yararını artırırsınız. Böylece toksinleri vücudunuzdan daha sık atarsınız ve idrar yollarınız sağlıklı kalır.

8. Gaz Sorununa Yardımcıdır!

Bağırsaklarınız ağrıyor ve gazınız varsa, bir bardak ılık ballı su içmek gaz sorununuza yardımcı olacaktır. Bal gazın etkisiz hale gelmesine yardımcı olacaktır.

Aklınızda Bulunmasında Fayda Var;

  • Bu karışımı, hastalıklardan korunmak ve maksimum faydasını görebilmek için her sabah aç karnına içmelisiniz. Ballı su mideniz için çok faydalıdır ve balın içindeki maddeler de cildinize çok iyi gelir.
  • Böbrek fonksiyonunu arttırmak için, bu karışımı gece uyumadan önce için, böylelikle bütün gece vücudun içinde çalışmasını sürdürebilir.
  • Aç karnına ballı su içmek erken yaşlanmaya ve hücre hasarına iyi gelir, bu da cildiniz ve organlar için harika bir şeydir.
  • Stresi yatıştırmanıza ve diğer duygusal problemlerinizle savaşmanıza yarayacak çok hoş bir tada sahiptir.

Nasıl Hazırlanır?

Tek yapmanız gereken şey 1 yemek kaşığı doğal balı, 1 bardak ılık suda çözmek ve aç karnına ya da gece yatmadan önce içmektir.

3 Comments

  1. Ne yiyelim ne içelim şaşırdık sayenizde-sayenizde derken bu gazetelerde yayınlanan bu türden tüm haber ve yazarı kastediyorum-, biri diyor ki sabah kalkar kalkmaz aç karnına limonlu su için, diğeri maden suyu/limon/yoğurtlu içecek yapın aç karnınıza iç diyor, bir başkası aç karnına filtre kahve için diyor, siz ballı su diyorsunuz. Hanginize inanacak insanlar, rahat bırakın insanları bence. Herkes kendi bedeninin neye ihtiyacı olduğunu belirleyebilir, kendinin doktoru/diyetisyeni olabilir. Ya da bu yazıları yazıp reçete gibi sunarken bu işin standardını belirleyin, her farklı beden farklı yapıda ve bedenimiz kimyasal reaksiyonlarla işlem yapıyor. Bana uygun olan beslenme modeli diğer tüm insanlara uyar mı?

    • Merhaba İbrahim bey. Tabii ki herkes kendi bedeninin neye ihtiyacı olduğunu belirleyebilir. Bu aşamada da yayınlanan bu bilgilerin insanlara ışık tutabilmesi hedeflenmektedir. İhtiyaca göre uygulanması kişinin kendi özelindedir. Yorumunuz için teşekkür ederim.

  2. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Bir Yorum Yaz