Badem Sütü ve Chia Tohumlu Rafine Şekersiz Puding

Badem Sütü ve Chia Tohumlu Rafine Şekersiz Puding

Badem sütü ile puding yapmayı seviyorum. Diyet dostu, mucize lezzet chia tohumuyla, badem sütünün buluşması da mükemmel oldu diyebilirim. Glütensiz beslenmeye başladığımdan beri bu tür tarifleri çok sever oldum. Neleri tüketebileceğimi bilip çeşitlemeler yaratmak çok hoşuma gidiyor. Hiç zor değil, hem pratik hem de mis gibi leziz bir tarif. Ayrıca suçluluk duymadan tüketebileceğiniz hatta kilo vermenize de yardımcı olacak harika bir puding bu.

Hemen tarifime geçiyorum;

Malzemeler

 • 3 su
  bardağı badem sütü
 • 6 yemek kaşığı chia tohumu
 • 3 yemek kaşığı bal

Süslemek için

 • 6 yemek kaşığı şekersiz mürdüm eriği marmelatı (Tarif aşağıda)
 • Taze nane

Hazırlanışı

 1. Derin ve kapaklı bir kabın içine süt, chia tohumu ve balı ilave edin. Ardından iyice karıştırın ve kapağını kapatıp yaklaşık 2 saat kadar buzdolabında bekletin.
 2. Üzerine koymak için mürdüm eriği ya da başka mevsim meyvesiyle aşağıda verdiğim tarifle şekersiz marmelat hazırlayın. Ben önceden hazırladığım mürdüm eriği marmelatımı kullandım.
 3. Jel kıvamına gelen chia tohumlu karışımı kaselere boşaltın. Üzerlerine 1-2 yemek kaşığı marmelat koyun, isteğe göre taze nane yaprağıyla süsleyip buzdolabına kaldırın.
 4. 1 gece buzdolabında kaldıktan sonra afiyetle tüketebilirsiniz. Üzerini taze nane yerine file fındık ya da badem ile de süsleyebilirsiniz.


Şekersiz Mürdüm Eriği Marmelatı

Elmanın tat ve aromasıyla bütünleştirdiği mürdüm erikleri harika bir kıvam ve lezzet kazandı.

Tarifi için BURAYA tıklayınız.

Bir Yorum Yaz