Artan Pirinç Pilavıyla Yapılan 5 Nefis Tarif

Artan Pirinç Pilavıyla Yapılan 5 Nefis Tarif

Artan pirinç pilavıyla yapılabilen 5 nefis tarif hazırladım. Artan pilavınızın yenmeyeceğini düşünüyorsanız eğer, onu nefis yemeklere dönüştürebilirsiniz. Hepimiz her zaman israftan kaçınmalıyız. Milyonlarca insanın açlık nedeniyle öldüğü dünyamız da, üretilen gıdaların üçte biri israf ediliyor. Buzdolabında günlerdir pişirilmeyi beklediği için porsuyup çürüyen sebzeler, iyi saklanamayan ve nice zamandır sofraya çıkmak için sıra beklerken böceklenen bakliyat çeşitleri, dolaba koymayı unuttuğumuz tencere yemekleri, bayatlamış ekmekler, sararmış yeşillikler.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın > > Yiyecek İsrafını Azaltma Yöntemleri

İşte size artan pirinç pilavınızın nefis yemeklere dönüştüğü 5 tarif.

1. Kadınbudu Köfte Yapabilirsiniz

Artan pirinç pilavınız ile kadınbudu köfte yapabilirsiniz. Tarifi Burada

2. Pirinç Çorbası Yapabilirsiniz

Artan pirinç pilavınızı çeşitli çorbalarda kullanabilirsiniz. İster domatesli, ister yoğurtlu mis gibi bir çorbaya dönüştürebilirsiniz.

Domatesli Pirinç Çorbası Tarifi Burada
Yoğurtlu Pirinç Çorbası Tarifi Burada

3. Yeni Pilava İlave Edebilirsiniz

Tarifi: Artan pilavınızı yeni pilava ilave edebilirsiniz. Artan pilav, tam ocaktan ineceği zaman yeni pilavın üzerine yayılır ve altı kapatılır beraberce demlenir. Artan pirinç pilavını aynı yöntemle bulgur pilavına da ilave edebilirsiniz.

5. Çeşitli Malzemelerle Fırınlayabilirsiniz

Artan pirinç pilavınızın içine istediğiniz malzemelerle birlikte kaşar rendeleyerek fırınlayabilirsiniz.
Küp şeklinde doğradığınız taze kaşar peynirlerini, damak zevkinize göre küçük küçük doğranmış jambonları, ya da isterseniz de salam veya sucuk parçalarını ilave edip fırın tepsinize dökün.
Üzerine karabiber ilave edin ve bir miktar zeytinyağı gezdirin.
En son rende kaşar peynir serpin ve 15-20 dakika kadar fırınlayın. İşte bu kadar basit.
Malzeme miktarlarını kendiniz artan pilavınızın miktarına göre ayarlayabilirsiniz.Artan pirinç pilavınızın içine istediğiniz malzemelerle birlikte kaşar rendeleyerek fırınlayabilirsiniz.

5. Pirinç Salatası Yapabilirsiniz

Artan pirinç pilavını değerlendirmek hiç bu kadar keyifli ve lezzetli olmamıştır sanırım. Damak zevkinize uyan yeşillik ve meyvelerle karıştırarak hazırlayacağınız bu salata uygun soslarla beraber çok lezzetli bir hal alıyor. Denemenizi tavsiye ederim.

Pirinç Salatası Tarifi Burada. 


Artan bulgur pilavınızla salata yapma fikri size nasıl geliyor?

Artan bulgur pilavınız, bir sonraki güne yetmeyecek miktardaysa ya da hiç yenmeyecekse eğer, çok lezzetli ve sağlıklı bir bulgur salatası yapabilirsiniz.

Tarifi burada > > Bulgur Salatası Tarifi

Bir Yorum Yaz