Ananas Kabuğunun Kabızlığa İyi Geldiğini Biliyor Muydunuz?

Ananas Kabuğunun Kabızlığa İyi Geldiğini Biliyor Muydunuz?

Ananasın kabuğunu kullanarak parazitler, ödem, kabızlık ve iltihaplanma ile mücadele gibi, onun bütün tıbbi özelliklerini koruyan çok lezzetli içecekler hazırlayabiliyoruz.

Bu nedenle, ananasın bu kısmını çöpe atmayın.

Haşlanmış ananas kabuğu içeceği nasıl yapılır?

Hazırlanması; Ananası yıkayın ve soyun. Kabukları çok ufak parçalara kesin. Yaklaşık olarak bir litre suda üstü kapalı olarak ve kısık ateşte 15-20 dakika kaynatın. Ardından bir beş dakika daha soğumasına izin verin. Bal veya şeker otuyla tatlandırın. Bunu hem sıcak, hem de soğuk olarak içebilirsiniz.

Genellikle Orta ve Güney Amerika’da hazırlanan bu tarif fazla karmaşık değildir ve bunu misafirlerinizi şaşırtmak için servis edebilirsiniz. Yediğinizi çok daha kolay sindirebilmenize yardımcı olacağı için bunu et veya balıkla birlikte de içebilirsiniz.

Fermente Ananas Kabuğu İçeceği Nasıl Yapılır?

Hazırlanması: Olgun bir adet büyük veya iki adet orta boy ananasa ihtiyacınız olacak. Bunları iyice yıkayın ve soyun. Kabuğu ufak parçalara kesin ve onları hava geçirmeyecek şekilde kapatılabilen cam veya seramik bir kaba yerleştirin. Ayrıca bu kaba iki litre su ve 500 gram kahverengi şeker, şeker kamışı veya şeker kamışı şurubu da ekleyin. Üstünü sıkıca kapayın ve 48 saat oda sıcaklığında beklemesine izin verin.
İki gün sonunda bunu iyice süzün. Bir litre su daha ekleyin ve 12 saat daha beklemesine izin verin.
Bu sürenin ardından 250 ml su ekleyin. Artık içecek hazırdır.
Kaba ananas kabuğunun yanı sıra portakal veya greyfurt, tarçın veya karanfil ekleyerek buna farklı tatlar kazandırabilirsiniz.
Servis etmeden önce onu buzdolabında soğutmanızı öneririz.

Ayrıca, bu içeceğin fermente olması nedeniyle, içerisinde yüksek miktarda probiyotik bulunmaktadır. Bu da bağırsak sağlığınızı daha da iyileştirecektir.

Püf Noktası: Bu içecek fermantasyon esnasında ilk olarak probiyotik mikro organizmalar oluşturacaktır. Daha uzun süre bırakırsanız, alkollü bir içeceğe ve ardından da sirkeye dönüşecektir.

Bir Yorum Yaz