Hakkımda

Uzun süren bir iş hayatının ardından tamamen emekli olmayı tercih ettim. Bu vesileyle de mutfak ile çok daha fazla ilgilenmeye başladım. Gördüm ki ben, kendi mesleğimde olduğu gibi, yemek yaparak da iyi bir şeyler ortaya çıkarmayı ve bu sayede faydalı olmayı seviyorum.

Fakat bu çalışmalarım sırasında bazı gıda malzemelerini istemeden de olsa israf edebildiğimizi gördüm. Bu konu herkes tarafından çok iyi bilinmesine rağmen hayat karmaşasından dolayı çok da üzerinde durulmadı ve gereken önem verilmedi. Bu amaçla, gıda israfına karşı alınması gereken bir takım tedbirleri ve yöntemleri paylaşabileceğim bir platform yaratmak istedim.

Facebook üzerinden “Tülayca Yemek” adıyla yarattığım sayfamda, gıdaların geri dönüşüm sağlanmasına destek olabilmek amacıyla paylaşımlar yapmaya karar verdim. Tabii ki diğer güzel ve keyifli tariflerimi de burada paylaşmaya başladım.

Bu platformda yaptığım paylaşımlar oldukça fazla paylaşılmaya, beğenilmeye ve katkı almaya başladı. Ben de daha geniş bir takipçi sayısına ulaşarak bilgimi arttırmak ve tariflerimi herkese ulaştırabilmek amacıyla bu siteyi kurdum.

Mutfağınız Sevgiyle Dolu Olsun

Tülay Etkin

Bir Yorum Yaz